Filmowa intymność: tożsamość, miejsca i rzeczy

Prace nad konferencją „Obecność techniki” trwają, a my w zanadrzu mamy dla was kolejne wydarzenie. Tym razem postanowiliśmy zjednoczyć siły z DKF Kamera oraz Kinem Muza w Poznaniu. Zapraszamy was na cykl spotkań dyskusyjno-filmowych, których tematem przewodnim będzie intymność we współczesnej kinematografii.

Wątki intymne w produkcjach filmowych od zawsze wzbudzały mnóstwo emocji. Niejednokrotnie zdarza się, że to właśnie erotyka, a nawet sama obietnica jej pojawienia się, przyciąga widzów. Czy jednak w świecie przesiąkniętym nagością można jeszcze pokazać intymność w intrygujący sposób, a przede wszystkim, czy intymność można sprowadzić tylko do tego jednego wymiaru? Niekoniecznie, a przekonacie się o tym przy okazji czerwcowego cyklu.

W zakamarki intymności wprowadzać was będą:

Małgorzata Kubacka – doktorantka w Instytucie Socjologii UAM. Interesuje się społeczną naturą emocji, intymnością oraz tym wszystkim, co społecznie uznawane jest za nudne.

Maciej Musiał – pracuje w Instytucie Filozofii UAM, interesuje się przemianami współczesnej kultury, w szczególności w zakresie sfery intymnej.

Czym jest intymność i z jak wielu perspektyw można na nią spojrzeć? Przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Kino Muza  Poznań

DKF Kamera

każdy czerwcowy wtorek 21:00

Szczegółowy plan wydarzenia dostępny pod adresem:

https://www.facebook.com/events/262456873878551/

Komentarze

One thought on “Filmowa intymność: tożsamość, miejsca i rzeczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *