O nas

Portal internetowy poświęcony hybrydowym zagadnieniom z zakresu filozofii-nauki-sztuki. Działamy od kwietnia 2014 roku. Realizujemy się poprzez szeroko rozumianą popularyzację (publikacje tekstów, warsztaty, seminaria, konferencje itp.) oraz promowanie postawy krytycznego i twórczego myślenia-działania.

Nazwa: Machina Myśli

ISSN: 2449-7258

Język: polski

Częstotliwość wydawania: 1 tekst tygodniowo

Mail: machinamysli@gmail.com

Redakcja:

Antonina Januszkiewicz – studentka Kolegium MISH UW, redaktorka afiliowana czasopisma naukowego “Praktyka Teoretyczna”, stypendystka DAAD, wiceprezeska Koła Naukowego Myśli Współczesnej. W pracy badawczej zajmuje się XVII wiekiem, w szczególności: filozofią Spinozy i problemem państwa we wczesno-nowożytnej teorii politycznej. Najbliższa jest jej myśl francuska, żywo interesuje się też współczesną antropologią. 

Teresa Fazan – doktorantka w SDNH UW w dziedzinie Filozofia. Absolwentka Instytutu Filozofii w ramach MISH UW oraz Gender Studies na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim. Rok spędziła na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie w ramach stypendium Erasmus+. ​​W pracy badawczej interesuje się przede wszystkim teorią postkolonialną, black studies i reprodukcją (aborcją, bezpłodnością).

Nadiia Janiczak – studentka MISH UJ, absolwentka arabistyki, obecnie pisze pracę magisterską na socjologii. Akademicko zajmują ją mniejszościowe feminizmy, teoria queer, studia trans i studia dekolonialne. Mieszka w Warszawie, ale wychodzi na pole.

Kuba Gorecki –  doktorant filozofii w GSSR PAN. Współzałożyciel Koła Naukowego Myśli Współczesnej UW. Zajmuje się sojuszami między dialektyką, psychoanalizą i marksizmem. Gdyby był dj-em miałby ksywę dj Adorno, gdyby był raperem występowałby jako young Benjamin.

Piotr Wesołowskidoktorant filozofii w GSSR PAN, absolwent Wydziału “Artes Liberales” UW oraz Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. W swojej pracy badawczej zajmuje się filozoficznym wymiarem baroku i rokoka, związkami malarstwa i filozofii oraz filozofią figuralną od Nietzschego do Deleuze’a. Pracę doktorską pisze o figurze Pierrota w kontekście malarstwa Antoine’a Watteu z perspektywy schizo-analitycznej.

Adam Cichońdoktorant Wydziału „Artes Liberales” UW. Członek Laboratorium Techno-Humanistyki i początkujący wykładowca. Zajmuje się filozofią współczesną, teorią kina i szeroko pojętą wizualnością. Pisze pracę doktorską poświęconą filozofii kina Gillesa Deleuze’a.

Projekt strony:

Eliasz Robakiewicz

Antonina Januszkiewicz

Identyfikacja wizualna:

Piotr Michałowski

Siedziba i nazwa wydawcy:

Cezary Rudnicki

ul. Tamka 27d/58

80-627 Gdańsk