Praktyka kształtowania wiedzy w ruchu
Nowe eksperymenty to nowe połączenia. Wraz z organizacją Aegee-Poznań: Work&Life Balance oraz kolektywem Kinestrefa zapraszamy was na transdyscyplinarne wydarzenie z pogranicza performance/wykładu/warsztatu: witajcie w laboratorium ciałumysłów!
Filozofia to taniec, fizjologia, sztuka konceptualizacji: Fryderyk Nietzsche był tancerzem filozofującym ciałem: „Jak najmniej siedzieć, nie wierzyć żadnej myśli, która się nie urodziła na wolnym powietrzu i przy swobodnym ruchu […]”. Ciało jako coś co posiadamy, maszyna/narzędzie, którym się posługujemy, a może to ono posługuje się nami? Ruch jako coś czym jesteśmy. Ciało mówiące, tworzące. Czy ruszające się, pulsujące, drżące komórki i tkanki, przepływy płynów ustrojowych, cieczy? Poruszając się tworzymy, stawiamy pytania. Czy ciało to tylko żywa tkanka, a może ruchem są otaczające nas przedmioty: szklanki, samochody, woda, płatki śniegu? Wielość ruchów przenikających się wzajemnie, ciała wchodzące w najróżniejsze połączenia i relacje – proces stawania się.
…………………………………………………………………
Wydarzenie odbędzie się 28.01 w Poznaniu i jest darmowe. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie zostaną opublikowane na stronie:
https://www.facebook.com/events/771160639657264/
Swoje zgłoszenia oraz zapytania prosimy kierować na adres: wlb@aegee.poznan.pl
Prosimy was również o krótką odpowiedź w zgłoszeniach na pytanie: „Dlaczego zainteresowało Cię to wydarzenie?” oraz zabranie swojego kocyka 😉
…………………………………………………………………….
Prowadzący:
Krystyna Lama Szydłowska – absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek kompozycja i techniki tańca). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015. Aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Choreografia (studia drugiego stopnia).W latach 1997–2009 była związana z Prywatną Szkołą Tańca i Baletu „Fouette” w Poznaniu, a od 2009 – 2012 roku ze Sceną Tańca Współczesnego. Pracowała między innymi z Witoldem Jurewiczem przy spektaklu W, Januszem Orlikiem Not perfect, Isabelle Shad Collective Jumps. Sama tworzy i performuje (How to grow, Rytm przestrzeni). Od 2009 roku prowadzi taneczne zajęcia oraz warsztaty z dziećmi i młodzieżą. Angażuje się w liczne wolontariaty. Uczestniczyła w wielu warsztatach i coachingach tanecznych. Stworzyła wraz z Zofią Tomczyk Fundację KINESTREFA by wspólnie kreować, zdobywać wiedzę oraz dzielić się tym co już wiedzą. W 2015 powstał pierwszy spektakl Banalnie łatwy trik, a następnie Syrenada. Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem, obecnie z CENTRUM AMARANT. W tanecznych poszukiwaniach sięga po różne formy rozwoju i techniki. Łączy taniec z wszystkim innym co tylko możliwe, by znaleźć nowe drogi i rozwiązania. Szuka nieskończoności w ruchu ale przede wszystkim prawdy i jego autentyczności. Z uczniami stara się pracować nad zwiększeniem świadomości ciała poprzez poszerzanie jego naturalnej kreatywności. Od kwietnia 2015 prowadzi autorskie zajęcia – Ruch Kreatywny: https://www.facebook.com/events/748990415198597/
Bartosz Mroczkowski – doktorant w Instytucie Filozofii UAM (2013). Absolwent kierunku filozofia w IF UMK w Toruniu (2011): praca dyplomowa „Anty-psychiatria: filozofia i praktyka”. Współzałożyciel i redaktor kolektywu myślowego Machina Myśli. W ramach działalności kolektywy pisze teksty oraz współorganizuje cykl dyskusyjno-filmowy „Filozoficzne środy z Gutek Film” w Kinie Muza w Poznaniu. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół filozofii stawania się (Gilleus Deleuze-Felix Guattari), życia w ogóle (zoe), posthumanizmu, transhumanizmu, nowego materializmu, estetyka egzystencji, anty-psychiatrii i szeroko rozumianej cielesności i eksperymentów z nią związanych. Autor tekstów: „Czy anty-psychiatra jest psychiatrią?”; „Kazimierz Dąbrowski i dezintegracja pozytywna” oraz „Zoe. Wieczny obieg życia. Inspiracje w filozofii i popkulturze”.
……………………………………………………………..
Organizatorzy:
AEGEE-POZNAŃ: WORK&LIFE BALANCE – [https://web.facebook.com/worklifebalance.aegee/?fref=pb&hc_location=profile_browser]
KINESTREFA – [https://www.facebook.com/Kinestrefa-1502828019994828/info/?tab=page_info]
MACHINA MYŚLI – [https://web.facebook.com/Machina-My%C5%9Bli-1466430820253974/?fref=ts]
Źródło grafiki: Anna Samuła, http://annasamula.tumblr.com/